Doskonałe panoramy miejscowości Nowy Targ

Ferie sprzyjają wyjazdom. Właściwym przedsięwzięciem na relaks i zwiedzanie pięknych zaciszy własnego kraju jest podróż do stolicy Podhala, Nowego Targu. Miasto jest znane od stuleci z handlu, rzemiosła, a w szczególności z produkcji kożuchów i obuwia.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
To miasto sportu i aktywnego wypoczynku, czasami nawet w rodzajach ekstremalnych. W okolicy tego miasta znajdują się doskonałe szlaki krajoznawcze piesze i rowerowe. To także doskonałe miejsce na skoki ze spadochronem, falowe loty szybowcem i lotnią, kajakowe spływy górską rzeką, rajdy konne, motorowe, rowerowe, lub żeglowanie po Jeziorze Czorsztyńskim. Wypoczynek po dniu pełnym wrażeń gwarantuje tanie noclegi nowy targ. Do ciekawostek Nowego Targu należą targi czwartkowe, które tak rozrosły się w ostatnich latach że odbywają się także w weekendy. Obecnie to nie wyłącznie targowica podhalańskich górali, ale wielki plac handlowy dla różnych nacji. Handluje się wszystkim, nie tylko znanymi nowotarskimi kożuchami.

Oscypek, lub bryndza to delicje, jakie dzięki podhalańskim bacom cieszą się popularnością nie tylko wśród polskich miłośników dobrej kuchni. Oscypkowy szlak dookoła stolicy Podhala to dziewięć bacówek, z większości których jest możliwość przywieźć nie tylko prawdziwy owczy bundz, bryndzę, czy oscypka, lecz również niezatarte wspomnienia krajobrazów roztaczających się z pastwisk umiejscowionych na południowych stokach Gorców. Północne obszary Nowego Targu tworzą świetne warunki do praktykowania górskiej turystyki rowerowej. Wysoko położone nowotarskie osiedla i przysiółki to nie lada gratka dla zwolenników rowerów górskich.

zabiegi w hotelu SPA

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Istotną atrakcją tras rowerowych są bez wątpienia olśniewające walory krajobrazowe. Praktycznie z każdego położenia roztaczają się fenomenalne krajobrazy na Nowy Targ i na cały masyw Tatr. Po odpoczynku jaki oferuje hotel Nowy Targ powinno się udać się na ścieżkę edukacyjną, jaka umożliwia zobaczenie unikatowego torfowiska wysokiego, również przebywających tam zwierzaków i roślin. Ścieżkę o długości 610 metrów można odwiedzić piechotą, lub rowerem.

Jeżeli omawiany temat nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to żeby uzyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej (http://www.spijtanio.eu/noclegi-bielsko-biala) i wejdź tu.

Osobliwą atrakcją jest taras widokowy na kopułę torfowiska z możliwością zwiedzania przez osoby na wózkach inwalidzkich.

Comments are closed.