Jakie sekrety kryje Szklarska Poręba, dlaczego powinniśmy ją odwiedzić o każdej porze roku? Przekonaj się!

Choć jest miastem, imponuje spokojem i nietuzinkową atmosferą. Wspaniała okolica i rewelacyjna zabudowa czynią z niej najmodniejszy ośrodek turystyczny, którym mogą się poszczycić Karkonosze. Szklarska Poręba to miejsce idealne do wypoczynku w górach, w jakim przez cały rok jesteś w stanie aktywnie spędzać wspaniały czas w hotel Szklarska Poręba.

SPA

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Latem oczekują tu na turystów różne szlaki, dzięki jakim możesz odbywać wycieczki w Karkonosze oraz w mniej popularne Góry Izerskie. Zimą Szklarska Poręba jest kurortem idealnym dla tych, którzy mają w planach wyjazd rodzinny na narty. Liczne wyciągi i interesujące trasy zjazdowe, świetne trasy dla biegaczy – oto walory, którymi może zachęcić gości Szklarska Poręba. Noclegi w stylowych pensjonatach, jak hotel astor hotel Bossa Nova w Szklarskiej Porębie oraz niezwykła magia miejsca to kolejne atrybuty, które już dawno docenili miłośnicy turystyki.

Nie ma co zwlekać – jeśli prezentowany artykuł Cię zainteresował, kliknij dodatkowo tutaj i sprawdź także inne tego typu oficjalne źródło (https://www.restauracja-laura.pl/pokoje-noclegi).

Jakie atrakcje czekają tu na przyjezdnych?

Jest ich naprawdę dużo. Karczma sądowa, zabytkowe kościoły i dawne pensjonaty – tak wygląda zabudowa miasta. Wielką atrakcją jest Stara Chata Walońska, w której możemy zapoznać się z ziołami a także zasadami wypłukiwania złota. Miejscem także interesującym jest XIX – wieczny Młyn Świętego Łukasza, w jakim spotykają się dzisiaj miejscowi artyści. Interesującymi zbiorami zachwyca muzeum, jakiego siedzibę stanowi Dom Hauptmannów, wspaniałe zbiory posiada też Muzeum Mineralogiczne. Dla tych, jakich pasjonuje hutnictwo szkła (niezwykle ważna dziedzina gospodarki w Karkonoszach), ogromną atrakcją może być wizyta w Leśnej Hucie. Nie brakuje również w granicach Szklarskiej Poręby miejsc atrakcyjnych dla miłośników wyjątkowych krajobrazów oraz przyrody. Jedną z ciekawostek jest tu skałka zwana Chybotkiem oraz głaz, określany Grobem Karkonosza.

zabiegi SPA

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Symbolem Szklarskiej Poręby stał się jednakże Wodospad Szklarki – niezwykle widokowy i odwiedzany przez wszystkie wycieczki zaglądające w Karkonosze. Jego wysokość ma aż 13 metrów, a strumień spadającej wody wywiera na przyjezdnych duże wrażenie. Wiele uroku ma także zlokalizowane przy wodospadzie schronisko, w jakiego gościnnych progach można odpocząć we wspaniałym otoczeniu. Ze Szklarskiej Poręby możemy się też wybrać na spacer do kolejnego wodospadu – Wodospadu Kamieńczyka. To najbardziej wysoki wodospad w Sudetach (ma aż27 metrów), który zachwyca potężnym jarem i trzema wyjątkowo malowniczymi kaskadami. Już dzisiaj zaplanuj czas na przyjazd do Szklarska Poręba hotel.

Comments are closed.