Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i zacne, lecz zarazem tętniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością. Pożądane byłoby tu zajechać i wyczuć rewelacyjną atmosferę miejsca. Do Krakowa, miasta o najbardziej bogatej przeszłości, przez stulecia będącego świadkiem najistotniejszych dla Polski zdarzeń, toczą się turyści z całego świata. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest oprowadzacz. Trzeba tu miło spędzić czas i nie musi się to kojarzyć z bieganiną po wszystkich zabytkowych lokalizacjach.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to miasto które, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji niż mogłoby się wydawać. Sami możemy czuć się trochę zagubieni, w związku z tym do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy pragną dostrzec atrakcyjne zabytki Krakowa, zbudowana została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum kultury, miejscem zgromadzeń i imprez, więc można się tu zatrzymać na dłużej. Do dziś przetrwały umiejscowione na nim Sukiennice, z początku przestrzeń handlu.rekomendowana oferta (sprawdź przykłady)W zamkowych wnętrzach wyczekują nas liczne ekspozycje, których nie trzeba ominąć zwiedzając Kraków. Dla ciekawskich: link.

Przewodnik zaprowadzi nas też do katedry, grobowców królewskich, przy których spogląda na nas cała historia Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, jaki bije wyłącznie przy sposobności najistotniejszych dla kraju i grodu wydarzeń. Wchodząc w zamkowe ściany, należałoby udać się też na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego czeluści biegną kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza czeluść to w rzeczywistości jaskinia kresowa, wydzielona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego buchająca ogniem to ulubiona atrakcja najmłodszych obieżyświatów.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy chcą zerknąć na Kraków z góry powinni wdrapać się na krakowskie kopce, piastujące funkcje punktów widokowych.

Czy wiesz, że następne bardzo absorbujące teksty są tuż obok? Kliknij i zerknij na źródło info (http://www.osadanaochodzitej.pl/oferta/miedzynarodowe-energetyczne-targi-bielskie-energetab-2018.html), a z pewnością odczujesz satysfakcję.

Najważniejszym i niezwykle specyficznym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia kompletny dziejowy i obecny Kraków, lokalizacje oglądane wcześniej, można obejrzeć z całkiem różnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam świetne legendy dotyczące tego grodu.

Comments are closed.