Korzystnie poznawać nowe miasta, zwiedzać je tak, aby poznać zupełnie. Potrzeba do tego właściwej inicjatywy

Tak wiele jest do zobaczenia, cały świat stoi otworem. Kto ma możliwości i posiada odpowiednie środki może zwiedzić prawie wszystkie zakątki świata. Dla innych, którzy mają mniejsze ambicje zostaje pewna część tego – możemy powiedzieć – ogromnego tortu. Nie musimy zjadać go całego, gdyż być może jest za duży lub za drogi, możemy jednakże w czasie swojego życia zorganizować się tak, by ujrzeć coś więcej. Najlepiej zacząć od swojego podwórka.

Kraków

Autor: Harald Groven
Źródło: http://www.flickr.com
Może trudno w to uwierzyć, lecz wiele osób w rzeczywistości nie zna miejsca, w którym mieszka. Być może to nawet nie odnosi się do pewnych malutkich wiosek, w których wszystko jest znane od lat, ale już tego typu sytuacja ma miejsce w przypadku konkretnego rejonu. Jeśli jest koło wsi las to bardzo możliwe, iż nie został przez wszystkich odkryty. Identycznie góry i inne interesujące miejsca. Jeśli mówimy o większych miastach, to zdarza się, iż nie wiemy, jak ruszyć się w obcej dzielnicy. Niby to normalne, w końcu nie musimy orientować się, gdzie jest każda ulica, jednak ta wiedza ma same plusy.

Przede wszystkim jak znamy miasto to możemy sprawnie się po nim poruszać, ponadto, żadna sprawa, jakieś formalności do załatwienia nie są dla nas trudnością, ponieważ wiemy, w jaką stronę ruszyć. Z drugiej strony znamy swój region, poznaliśmy jej historię, architekturę, zabytki, wiemy dlaczego w danej dzielnicy jest właśnie tak a nie odmiennie, a o innej możemy opowiadać interesujące anegdoty. To naprawdę

Kraków

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawa wiedza, możemy nią zaimponować wielu osobom, przykładowo jak ktoś nas odwiedza. Jednocześnie wielu z nas jedzie za granicę, byle jak najdalej, a nie zna naszych cudownych polskich zakątków. Wiele osób na przykład było w Krakowie, ale czy faktycznie poznali to miasto?

Czy przewodnik po Krakowie spełniły swoją rolę? Czy zwiedzanie Krakowa było całościowe, poza centrum poznało się także trochę mniej oczywistych lokalizacji? Czy byliście na przykład w takim miejscu.

Zamierzasz zdobyć inne dane na omawiany wątek? Zapewne notka z witryny (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/) też je ma, więc kliknij tu i poznaj je starannie.

A jak jest z pozostałymi regionami? Na te wątpliwości są różnorakie odpowiedzi, wiele jednak z nich nie jest w pełni zadowalająca, bo okazuje się, że brakuje nam kompleksowości, jak decydujemy się na zwiedzanie, choćby naszych wyjątkowych regionów. Musimy to zmienić!

Więcej na ten temat –

Comments are closed.