W jaki sposób Polacy spędzają czas wolny?

Czas wolny Polaków jest głównie bierny, spędzany w domku. To efektem hierarchii wartości promującej familię a także rodzinne spędzanie czasu, co zachęca do wspólnego oglądania TV czy biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym kraju nie przyjęło się do tej pory czynne spędzanie czasu z rodziną, jak dla przykładu wspólne praktykowanie sportów. Natomiast korzystanie z propozycji kulturalnej (np. wspólne wyjście do kina bądź teatru) czy wyjście do restauracji jest swego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu Polaków jest jeszcze zbyt drogie. Dlatego większość rodaków spędza czas wolny na kanapie trzymając na kolanach program TV.
Z jakiego powodu trzeba być aktywnym? W dzisiejszych czasach mamy coraz to skromniej wolnego czasu, natomiast stres oraz przemęczenie do tego zniechęcają nas do ponadplanowej działalności fizycznej po pracy. Jednak wziąwszy pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia umysłowego i fizycznego jest aktywne spędzanie wolnego czasu, dobrze jest znaleźć atrakcyjną dla nas, rzecz jasna odpowiednio dobraną a także dopasowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia aktywność. Poniżej przykłady.

Golf. Idealne rozwiązanie, aby spędzić czas na świeżym powietrzu a także skupiając uwagę nad precyzją uderzenia – zapomnieć o kłopotach w pracy bądź w szkole. Możesz w tenże sposób nie jedynie wypracować mięśnie, ale też schudnąć. Nie obawiaj się, iż zaczniesz wyglądać jak kulturysta, do tego długa droga i nie wystarczą dwie wizyty na siłowni tygodniowo. Gra w parku. Starczy po prostu wyjść z domku oraz wziąć z sobą piłkę, a potem użyć własnej wyobraźni, aby spędzić cudowne momenty z najbliższymi (dużymi a także małymi). Rower. Jest to idealna propozycja na gorące miesiące. Wycieczki rowerowe to doskonałe rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu wolnego z rodziną, podziwianie pejzażów, z dala od miejskiego huku. To idealny trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Trening na siłowni – możliwy bez względu na aurę.

Jeżeli uwielbiasz spędzać czynnie czas na świeżym powietrzu jak też zwierzęta są Ci wyjątkowo bliskie, wyjdź na spacer z psem, a jeśli to Ci nie wystarcza spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Jeśli faktycznie kochasz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu sportów wodnych. Mamy do wyboru: surfing, żeglarstwo.

Comments are closed.