Categories

Archive

Gdzie dobrze w tym roku wybierać się na odpoczynek

Wiele ludzi już teraz zaczyna planować swoje wakacje, zastanawiając się nad tym, gdzie najpewniej się wybrać. Czy należy wybierać znane europejskie kurorty turystyczne, czy też w tym roku zakosztować czegoś egzotycznego? Na tą drugą opcję decyduje się teraz wielu ludzi, wybierając dla przykładu coś takiego jak: wakacje Pattaya. W dużej ilości propozycji różnych biur wyprawy wybranie tej jednej najlepszej oferty może najczęściej pochłonąć ogrom czasu. Świetnie tu zaufać propozycjom sprawdzonym dotyczącym wycieczek do Pattayi. Świetnym pomysłem będzie więc zaznajomienie się właśnie z tą propozycją biur podróży.

Read more ›

Categories

Sztuka art deco w naszym kraju – główna gałąź czasów modernizmu

Styl art deco zapoczątkowany był w latach dwudziestych i trzydziestych dwudziestego wieku i był odpowiedzią na brak obowiązku rozumnego kształtowania przestrzeni przejawiający się w uznawanych za najlepsze w ówczesnym czasie innych kierunkach sztuki. Omawiany styl odróżnia się przede wszystkim skupianiem dużej uwagi na symetrii i czerpaniem z ponadczasowych wzorów geometrycznych, chociaż nie tylko.

Read more ›

Categories

Na co zwrócić uwagę idąc do restauracji?

Mimo że w kraju i na świecie na dobre zagościł tak zwany kryzys, portfele raczej nie pęcznieją, a ludzie coraz rzadziej są w stanie pozwolić sobie na rozrywkę i przyjemnie spędzić czas, wychodzi na to, że w dalszym ciągu doskonale działają przestrzenie, do jakich ludzie zazwyczaj przychodzili zabić parę wolnych godzin i wydać trochę pieniędzy.

Read more ›

Categories

Jak określić sztukę, jak nazwać jej kształt? Czy wiemy tak naprawdę czym jest sztuka i czy potrafimy podejść do niej z prawdziwym szacunkiem?

Nie ma najprawdopodobniej innej takiego typu dziedziny, jak sztuka. Mówi ona do nas różnymi barwami, dźwiękami, utworami lub aktami. Niektórzy twierdzą, że nie da się jej poprawnie nazwać, bo każde określenie będzie niewystarczające. Jest w tym dużo prawdy, ale trzeba podejść do tego zagadnienia, jak to naprawdę czujemy, czyli, że sztuka to każda rzecz, która na nas w jakiś sposób na nas wpływa. Jeśli umiemy zachwycić się konkretnym utworem, to już jest sztuka.

Z innej strony dla pozostałych osób ten utwór może być kiepski, więc jednocześnie sztukę można odbierać na bardzo osobistym poziomie. Sztuką jesteśmy w stanie nazwać także każdy ludzki wytwór, jakie nie jest jednocześnie użytkowy, nie służy do rzeczy praktycznych, ale ma radować nasze zmysły, ma cieszyć oczy, cieszyć uszy, rozpalać nasze emocje. Oczywiście i tu stajemy przed dylematem, ponieważ tak zwana sztuka użytkowa właśnie – jak sam termin wskazuje – służy do rzeczy praktycznych.

Read more ›

Categories

Który zespół wskazane jest zatrudnić jako kapelę ślubną?

Nie od dzisiaj wiadomo, że ślub jest jedną z życiowych czynności, która jest unikatowa na szeroką skalę. Jest to w większości wypadków tylko jednorazowa okazja w ciągu całego naszego życia, dlatego czynimy wszelkie starania by mogła ona wyglądać bezprecedensowo. Wykonanie w praktyce takiego życzenia nie jest natomiast proste. Ślub to uroczystość, na którą składa się niesłychanie wiele elementów, a ich odpowiednie dogranie oraz zaaranżowanie wydaje się w pewnym sensie sztuką.

Read more ›

Categories