Categories

Archive

Wczasy i miły czas

Znowu mamy wakacje, wydaje się myśleć każdy uczeń gimnazjum i liceum. Co ze sobą począć, to pytanie słyszymy bardzo rzadko, lecz czasem się pojawia. Życie nie musi być wcale tak oczywiste, nie można założyć, że absolutnie wszyscy się cieszą, bo nastały ferie. Są osoby, które wiecznie szukają swojego miejsca, kończy się rok szkolny, otwierają się różne możliwości, ale ciągle nie ma impulsu do nowych inicjatyw. Co wtedy począć?

Read more ›

Categories

Który zespół wskazane jest zatrudnić jako kapelę ślubną?

Nie od teraz wiadomo, że zawarcie związku małżeńskiego jest jedną z życiowych czynności, która jest unikatowa na szeroką skalę. Jest to najczęściej tylko pojedyncza okazja w ciągu całego naszego życia, tym samym czynimy wszelkie starania by mogła ona wyglądać nadzwyczajnie. Wykonanie w praktyce takiego pragnienia nie jest jednakże proste. Ślub to uroczystość, na którą składa się niesłychanie wiele szczegółów, a ich stosowne dogranie oraz zaaranżowanie wydaje się w pewnej mierze sztuką.

Read more ›

Categories

Gdzie dobrze w tym roku wybierać się na odpoczynek

Wiele osób już teraz zaczyna planować swoje wakacje, zastanawiając się nad tym, gdzie dobrze się wybrać. Czy warto wybrać cenione europejskie kurorty turystyczne, czy też w tym roku zakosztować czegoś egzotycznego? Na tą drugą opcję decyduje się obecnie sporo ludzi, wybierając choćby coś tego typu jak: wakacje Pattaya. W wielkiej liczbie propozycji różnorodnych biur wyprawy wybór tej jednej wyśnionej oferty może czasami pochłonąć dużo czasu. Najlepiej tu ufać propozycjom przetestowanym dotyczącym wycieczek do Pattayi. Fenomenalnym pomysłem będzie więc zaznajomienie się właśnie z tą ofertą biur podróży.

Read more ›

Categories

Sztuka art deco w naszym kraju – główna gałąź czasów modernizmu

Styl art deco wprowadzony został w pierwszej połowie dwudziestego stulecia i stanowił odpowiedź na brak dyscypliny przestrzennej przejawiający się w modnych w poprzednich latach pozostałych nurtach sztuki. Omawiany styl odróżnia się w głównej mierze symetrycznością i sięganiem do idealnych kształtów geometrycznych, aczkolwiek nie tylko.

Read more ›

Categories

Porządek, indywidualizm i smukłość – detale wyróżniające polskie art deco spośród sztuki dekoracyjnej.

Od dawna znana jest prawda o pewnym docenieniu przez ludzi estetyki, komponentów i rozlegle rozumianej sztuki. Motywowane jest to wrodzoną potrzebą fascynacją nad przyrodą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest chociażby w najmniejszym stopniu przejawem artyzmu.

Read more ›

Categories