Categories

Archive

Wczasy i miły czas

I znów wakacje, zdaje się myśleć każdy uczeń gimnazjum i liceum. Czym by się tu zająć, to pytanie słyszymy bardzo rzadko, ale jednak i ono się pojawia. Życie nie jest aż tak klarowne, nie można założyć, że właśnie wszyscy się cieszą, bo są ferie. Są osoby, które wiecznie szukają własnego miejsca, kończy się rok szkolny, rozpościerają się różne wizje, jednak wciąż brakuje chęci do nowych inicjatyw. Co zrobić?

Read more ›

Categories

Porządek, indywidualizm i smukłość – detale wyróżniające polskie art deco spośród sztuki dekoracyjnej.

Od dawna znana jest prawda o pewnym docenieniu przez ludzi estetyki, komponentów i rozlegle rozumianej sztuki. Motywowane jest to wrodzoną potrzebą fascynacją nad przyrodą, dziełami sztuki, melodią i wszystkim, co jest chociażby w najmniejszym stopniu przejawem artyzmu.

Read more ›

Categories

Gdzie dobrze w tym roku wybierać się na odpoczynek

Większość osób już teraz zaczyna planować swoje wakacje, zastanawiając się nad tym, gdzie najpewniej się udać. Czy należy wybierać słynne europejskie kurorty turystyczne, czy też w tym roku spróbować czegoś innego? Na tą drugą opcję decyduje się obecnie coraz więcej ludzi, wybierając chociażby coś takiego jak: wakacje Pattaya. W dużej ilości ofert rozmaitych biur podróży wybór tej jednej trafionej propozycji może najczęściej pochłonąć ogrom czasu. Dobrze tu zaufać propozycjom przetestowanym dotyczącym wypraw do Pattayi. Najlepszym pomysłem będzie więc zapoznanie się właśnie z tą ofertą biur podróży.

Read more ›

Categories

Nurt w sztuce i designie przemysłowym

Pomimo, że art deco, jako styl w sztuce rozwijało się w wielu państwach w tym samym czasie, to metropolią jego był Paryż. Dopuszcza się, że naturalnie tam działali czołowi orędownicy ruchu i powstawały niezwykle intrygujące obrazy i akty.
W latach 20. i 30. XX wieku art deco zdominowało niemalże każdą dziedzinę życia człowieka. Styl ten górował zarówno w malarstwie, jako obrazy i akty, architekturze, jak i we wzornictwie fabrycznym, zdobieniu pomieszczeń i modzie.

Read more ›

Categories

Sztuka art deco w naszym kraju – główna gałąź czasów modernizmu

Nurt art deco swój rozkwit osiągnął w pierwszej połowie dwudziestego wieku i był odpowiedzią na brak dyscypliny przestrzennej mający miejsce w popularnych w poprzednich latach pozostałych kierunkach sztuki. Omawiany styl charakteryzuje się w głównej mierze symetrycznością i czerpaniem z ponadczasowych wzorów geometrycznych, aczkolwiek nie tylko.

Read more ›

Categories