Spływy kajakowe – specjalnie dla ciebie

Jeśli na myśl o spędzeniu wolnego czasu na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, dla przykładu przez kilka tygodni, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz zwiedzić cały kraj na rowerze albo na stopa. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla aktywnych, jakim są spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe organizowane są w Polsce najczęściej na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest wiele pięknych rzek. Zwykle pływanie tamtędy związane jest z dodatkowymi uciechami, jak przykładowo przenoszenie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąziutkie dopływy czy spanie pod namiotem w środku lasu. Kajaki wymagają świetnej kondycji fizycznej. Gdy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, utrzymanie kursu jest trudne, a nie możemy po prostu odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie mamy ochoty włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Najlepiej na takie wakacje pojechać większą grupą dobrych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za osobami, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wtedy najzwyczajniej w świecie przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi sprawami jak choćby wypożyczanie kajaków. Oczywiście musimy zadbać o to by zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko doskonale chronione przed zamoczeniem. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli uratować sprzęt. Jeśli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz tymczasowy dom (sprawdź sklep z oczyszczaczami powietrza) nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to świetny sposób na spędzenie urlopu. Naturalnie to sport, który wymaga używania mięśni, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, czasem wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gwarantowany.

Tekst, który właśnie masz przed sobą jest pełny fascynujących wiadomości, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (http://wlocie.pl/index.php/tag/kuba-wojewodzki/) omawiające podobną sprawę tutaj.

Przemyślmy zatem dobrze, czy jesteśmy chętni by mocno się pomęczyć, pobudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze mieć z tego radość. Cudowne widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na lato! Zatem jedź nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.

Comments are closed.