Spływy kajakowe – specjalnie dla ciebie

Jeśli na myśl o spędzeniu wolnego czasu na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, dla przykładu przez kilka tygodni, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz zwiedzić cały kraj na rowerze albo na stopa. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla aktywnych, jakim są spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe organizowane są w Polsce najczęściej na Mazurach. To w tych okolicach właśnie jest wiele pięknych rzek. Zwykle pływanie tamtędy związane jest z dodatkowymi uciechami, jak przykładowo przenoszenie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąziutkie dopływy czy spanie pod namiotem w środku lasu. Kajaki wymagają świetnej kondycji fizycznej. Gdy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, utrzymanie kursu jest trudne, a nie możemy po prostu odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie mamy ochoty włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Najlepiej na takie wakacje pojechać większą grupą dobrych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za osobami, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wtedy najzwyczajniej w świecie przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi sprawami jak choćby wypożyczanie kajaków. Oczywiście musimy zadbać o to by zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant – wszystko doskonale chronione przed zamoczeniem. Powinniśmy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i będziemy musieli uratować sprzęt. Jeśli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli pewność, że nasz tymczasowy dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to świetny sposób na spędzenie urlopu. Naturalnie to sport, który wymaga używania mięśni, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, czasem wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gwarantowany.

Tekst, który właśnie masz przed sobą jest pełny fascynujących wiadomości, jednak dodatkowo zweryfikuj informacje (http://wlocie.pl/index.php/tag/kuba-wojewodzki/) omawiające podobną sprawę tutaj.

Przemyślmy zatem dobrze, czy jesteśmy chętni by mocno się pomęczyć, pobudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze mieć z tego radość. Cudowne widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na lato! Zatem jedź nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.

Comments are closed.