Categories

Archive

Gdzie można wypocząć w czasie urlopu

Wakacje to czas wybierania optymalnej opcji urlopu. Dużo osób okres wakacyjny planuje o wiele wcześniej. Jest to na pewno rozsądne rozwiązanie, tym bardziej że miejsca noclegowe lepiej jest wynajdywać wcześniej. Później bowiem nierzadko okazuje się, że wszystkie miejsca noclegowe lub apartamenty są już zarezerwowane.

Read more ›

Categories

Spływy kajakowe – specjalnie dla ciebie

Kiedy na myśl o spędzeniu urlopu na leżeniu na plaży ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, przykładowo przez kilka tygodni, od schroniska do schroniska, wchodząc na kolejne szczyty. Można zwiedzić z południa na północ kraju rowerem, lub na stopa. Można też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim są spływy kajakowe.

Read more ›

O czym należy myśleć rozpoczynając przygodę ze sportem?

Ruch w życiu każdego z nas powinien pojawiać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Stałe uczucie zmęczenia, podatność na choroby i utrzymująca się depresja są często wynikiem zbyt małej ilości tlenu w organizmie i siedzącego trybu życia. Tylko aktywność fizyczna i zmiana diety może poprawić nasze samopoczucie na stałe.

Read more ›

Categories

Akcesoria do wspinaczki

Większa część interwencji GOPR dotyczy niewłaściwego przygotowania amatorów wspinaczki górskiej do trudnych warunków terenowych. Nieprzygotowanie jest tak bardzo skrajne, że ludzie wędrujący po górach nierzadko nie znają nawet numeru telefonu do służb ratowniczych. Był to jeden z najważniejszych powodów, dla którego na terenie kraju wprowadzono numer alarmowy 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, zwłaszcza w w zimie czy wczesną wiosną, gdy utrzymuje się jeszcze śnieg. Rozsądni miłośnicy wspinaczki zawsze sprawdzają prognozę pogody oraz obecne warunki atmosferyczne które panują na miejscu, kontrolują również ostrzeżenia dotyczące lawin, ale w pierwszej kolejności posiadają konieczną dla tego rodzaju warunków odzież.

Read more ›

Categories

Plusy wyprawy pod namiot

Zapewne niejeden z nas wie i zdaje sobie sprawę , jak bardzo ważna jest praca. Daje nam ona środki, dzięki którym mamy możliwość się utrzymać, jak również rozwijać nasze hobby i zainteresowania. Często zdarza się, że zdobywanie kasy zostaje celem życia i zapominamy o wszelkich innych przyjemnościach a nawet nie mamy ochoty czy zdaje się nam, że nie potrzebujemy wakacji czy odpoczynku. Można stwierdzić, że na całe szczęście nie jesteśmy takimi pracoholikami jak przykładowo Japończycy, których prawie siłą trzeba kierować na wypoczynek. W naszym kraju coraz bardziej popularny zostaje wakacyjny odpoczynek za granicą.

Read more ›

Categories