Categories

Archive

O czym należy myśleć rozpoczynając przygodę ze sportem?

Sport w życiu każdego człowieka powinien pojawiać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Chroniczne znużenie, zapadanie na infekcje i utrzymująca się depresja mogą wynikać z niedotlenienia i siedzącego trybu życia. Jedynie ruch i zdrowe żywienie może raz na zawsze uwolnić nas od tych przykrych objawów.

Read more ›

Categories

Plusy wyprawy pod namiot

Zapewne niejeden z nas wie i zdaje sobie sprawę , jak bardzo ważna jest praca. Daje nam ona środki, dzięki którym mamy możliwość się utrzymać, jak również rozwijać nasze hobby i zainteresowania. Często zdarza się, że zdobywanie kasy zostaje celem życia i zapominamy o wszelkich innych przyjemnościach a nawet nie mamy ochoty czy zdaje się nam, że nie potrzebujemy wakacji czy odpoczynku. Można stwierdzić, że na całe szczęście nie jesteśmy takimi pracoholikami jak przykładowo Japończycy, których prawie siłą trzeba kierować na wypoczynek. W naszym kraju coraz bardziej popularny zostaje wakacyjny odpoczynek za granicą.

Read more ›

Categories

Spływy kajakowe – specjalnie dla ciebie

Jeżeli na myśl o spędzeniu wakacji na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy relaks. Warto pomyśleć o wędrówce po górach, dla przykładu przez czternaście dni, od schroniska do schroniska, wchodząc na kolejne szczyty. Można objechać z południa na północ kraju na rowerze albo autostopem. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Read more ›

Akcesoria do wspinaczki

Większość interwencji służb ratowniczych dotyczy złego przygotowania amatorów wspinaczki w górach do trudnych warunków terenowych. Nieprzygotowanie jest o tyle skrajne, że ludzie wędrujący po górach często nie znają nawet numeru telefonu do służb ratowniczych. Był to jeden z zasadniczych powodów, dla którego na terenie kraju zaczął działać numer alarmowy 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, szczególnie w okresie zimowym czy wczesno wiosennym, gdy nie stopniał jeszcze cały śnieg. Rozsądni miłośnicy górskich wędrówek zawsze sprawdzają prognozę pogody oraz obecne warunki atmosferyczne panujące na miejscu, kontrolują również ostrzeżenia lawinowe, ale w pierwszej kolejności posiadają konieczną dla tego rodzaju warunków odzież.

Read more ›

Categories

Jakie akcesoria zabrać na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami wyjeżdżając na różnego typu obozy przetrwania albo obozy militarne. Warto zatroszczyć się o to, żeby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Wyjazdy tego typu organizuje się z reguły na obszarach sprzyjających wszelkim grom terenowym. Często są to wycieczki w tereny górskie lub nad jeziora. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Read more ›

Categories