Categories

Archive

Akcesoria do wspinaczki

Większa część interwencji służb ratowniczych dotyczy niewłaściwego przygotowania miłośników wspinaczki górskiej do wymagających warunków związanych z terenem. Nieprzystosowanie jest tak bardzo rażące, że ludzie wybierające się w góry często nie znają nawet numeru alarmowego do właściwych służb. Był to jeden z głównych powodów, dla którego w Polsce zaczął działać numer alarmowy 112. Góry to bardzo niebezpieczne tereny, w szczególności w w zimie czy wczesną wiosną, gdy nie stopniał jeszcze cały śnieg. Rozsądni miłośnicy wspinaczki za każdym razem oglądają prognozę pogody oraz aktualne warunki atmosferyczne panujące na miejscu, sprawdzają też ostrzeżenia dotyczące lawin, ale w pierwszej kolejności biorą ze sobą konieczną dla tego rodzaju warunków odzież.

Read more ›

Categories

Spływy kajakowe – specjalnie dla ciebie

Jeśli na myśl o spędzeniu wakacji na leżeniu na piasku ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, dla przykładu przez czternaście dni, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz przejechać Polskę rowerem, albo na stopa. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla aktywnych, jakim są spływy kajakowe.

Read more ›

Gdzie można wypocząć w czasie urlopu

Wakacje to czas wybierania optymalnej opcji urlopu. Dużo osób okres wakacyjny planuje o wiele wcześniej. Jest to na pewno rozsądne rozwiązanie, tym bardziej że miejsca noclegowe lepiej jest wynajdywać wcześniej. Później bowiem nierzadko okazuje się, że wszystkie miejsca noclegowe lub apartamenty są już zarezerwowane.

Read more ›

Categories

O czym należy myśleć rozpoczynając przygodę ze sportem?

Ruch w życiu każdego z nas powinien pojawiać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Stałe uczucie zmęczenia, podatność na choroby i utrzymująca się depresja są często wynikiem zbyt małej ilości tlenu w organizmie i siedzącego trybu życia. Tylko aktywność fizyczna i zmiana diety może poprawić nasze samopoczucie na stałe.

Read more ›

Categories

Plusy wyprawy pod namiot

Zapewne niejeden z nas wie i zdaje sobie sprawę , jak bardzo ważna jest praca. Daje nam ona środki, dzięki którym mamy możliwość się utrzymać, jak również rozwijać nasze hobby i zainteresowania. Często zdarza się, że zdobywanie kasy zostaje celem życia i zapominamy o wszelkich innych przyjemnościach a nawet nie mamy ochoty czy zdaje się nam, że nie potrzebujemy wakacji czy odpoczynku. Można stwierdzić, że na całe szczęście nie jesteśmy takimi pracoholikami jak przykładowo Japończycy, których prawie siłą trzeba kierować na wypoczynek. W naszym kraju coraz bardziej popularny zostaje wakacyjny odpoczynek za granicą.

Read more ›

Categories