W które miejsce polecieć na niezapomniane wczasy?

Egzotyka to między innymi to co nieznane, co przyciąga nas swoją oryginalnością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o podróżach do egzotycznych miejsc kojarzy je zwłaszcza z tropikalnymi miejscami, błękitną, niezwykle czystą wodą, niecodzienną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce podróży wyspy, leżące z dala od cywilizacji, gdzie każdy może się w pełni zrelaksować i zapomnieć o zwykłych troskach. Jednakże egzotycznych miejsc jest dużo więcej. Wabią obcokrajowców swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

Singapur

Autor: ninare
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszym przykładem może być między innymi Singapur. Azja dla wielu Europejczyków pozostaje egzotycznym terenem, który pozostaje dla wielu niezgłębiony. Singapur jest o tyle fantastycznym miejscem, że można wyszukać tu wszystko, co potrzebujemy – piękne krajobrazy, niemniej wspaniałą architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to w szczególności nowoczesne państwo – miasto, gdzie dominują wieżowce i niecodzienna architektura. Nic dziwnego, dziś Singapur jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie.

Mimo gęstej i wciąż rozrastającej się zabudowy, można mieć tu do czynienia z cudownymi widokami, bujnymi i egzotycznymi roślinami występującymi w singapurskich parkach itd.

Przechodząc do meritum sprawy – ta praktyczna witryna przedstawia trochę inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało opracowane w tekście, który teraz czytasz.

Co więcej tutejsze władze starają się egzotyczną roślinność wpasować w krajobraz architektoniczny. Doskonałym przykładem jest słynny hotel Marina Bay San znajdujący się nad zatoką. Zapewnia on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozlega się wspaniały widok na panoramę Singapuru. W hotelu znajduje się też park z ogrodem krajobrazowym i tarasem widokowym.

Singapur

Autor: Joan Campderrós-i-Canas
Źródło: http://www.flickr.com

Takich perełek jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej niespotykane stanowią świetną alternatywę dla typowych europejskich miast i państw. Warto przeznaczyć trochę czasu na poznanie tych obszarów i azjatyckiej kultury, jako że jest to całkowicie inny świat, którym rządzą inne prawa i zasady. Taka egzotyczna wyprawa może stanowić doskonałą ucztę dla naszych zmysłów i źródłem wiedzy o obcych kulturach. Bez kłopotu wyszukamy wycieczki w egzotyczne rejony w internecie.

Comments are closed.