Podróże tylko dla niepokornych

Niektórzy nie mają z tym problemu. Idą do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, dowiadują się o all inclusive i inne dodatkowe atrakcje, a w dalszej kolejności udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie przypadła do gustu skrojona dla nich wycieczka.

wyprawy turystyczne

Autor: Scrubhiker (USCdyer)
Źródło: http://www.flickr.com
Oni chcieliby odkrywać nieznane szlaki pójść przed siebie, jak koty, nie oglądać się na wycieczkę grupową i wyznaczone o jednej porze posiłki. Chcieliby spać pod namiotem, może w samochodzie, na dziko, czasami w jakimś hotelu, bez wcześniejszego planu byleby była przygoda.

Takich ludzi nie interesuje wynajem drogich pokojów w hotelu, w które wliczone jest jakiś wygórowany podatek od wynajmu i inne dodatkowe koszty (po więcej informacji przejdź na stronę). Oni muszą czuć się swobodni, nieograniczeni takimi przeszkodami. A możliwości mają sporo, wszystko jednak związane jest z tym, jakim potencjałem, temperamentem – i co najważniejsze – jaką odwagą dysponuje ów podróżnik.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu

Ci, którzy mają odwagę udadzą się w wyprawę dookoła świata na rowerze… No dobra, nawet nie dookoła świata, lecz na przykład znajdą jakąś malowniczą trasę w Europie. Można się też wybrać w taką wycieczkę po Polsce, przykładowo, ze wschodu na zachód lub na odwrót. Niewątpliwie, chęci to nie wszystko. Trzeba to jednak dobrze zorganizować, a dodatkowo lubić taki sposób zwiedzania – bo jazda na rowerze to piękne widoki, lecz także ogromny wysiłek. Dla ludzi jednak, którzy nie lubią konwencjonalnych wycieczek, takie zwiedzanie świata z wysokości siodełka roweru wydaje się wymarzone. W danej chwili po świecie na rowerach przemieszczają się nasi krajanie, niektórzy z nich są już na szlaku dobrych parę lat. Postanowili, że objadą cały świat i realizują tę pasję z wytrwałością i niesamowitym zapałem.

Dla jeszcze odważniejszych można zaproponować wypad w jakieś wysokie, dzikie góry.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej dokładniejszych danych dotyczących prezentowanego tutaj tematu. Na pewno jest on niezwykle atrakcyjny.

Noclegi tylko od czasu do czasu w schronisku, ale większość nocy spędzonych pod namiotem lub pod gołym niebem. Można pokusić się o przeżycie survivalowej przygody, podczas, której będziemy musieli sobie radzić z wieloma niedogodnościami losu. Naszym głównym wrogiem będzie przyroda, jej zmienność, zaskakujące spotkania z dzikimi zwierzętami i zmiany pogody, które mogą być bardzo groźne a nawet zagrażające życiu lub zdrowiu. Na takim wyjeździe najważniejsze to umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. Trzeba wiedzieć, że nie każdy z nas ma predyspozycje do spędzania wolnego czasu w taki ekstremalny sposób. Trzeba umieć mierzyć siły na zamiary, aby nasza upragniona podróż nie była dla nas źródłem nieprzyjemnych wspomnień.

Comments are closed.