Warto nieść ulgę potrzebującym jest to tak łatwe.

Dzisiaj okazywanie innym osobom pomocy jest niezwykle proste. Akcje charytatywne i działania na rzecz niezamożnych, dotkniętych chorobą i pokrzywdzonych przez życie osób przestały być domeną kilku pasjonatów, ale na stałe wpisały się w naszą świadomość.

Charytatywna Parada Mikołajowa

Źródło: http://www.naratunek.org
Na zmianę realiów miał wpływ łańcuch czynników. Najistotniejszym spośród nich okazał się rozkwit współczesnych mediów, a w szczególności Internetu. Medium to pozwoliło na skuteczne upowszechnianie informacji tyczących się trwających zbiórek środków oraz imprez prospołecznych. Przy pomocy Internetu różne instytucje werbują również ochotników oraz sponsorów dla swoich działań. Sieć uświadomiła użytkownikom rozmiar ludzkiego nieszczęścia i dała im narzędzia do walki z tymi problemami. Bankowość elektroniczna znacząco uprościła regularne finansowe wspomaganie bliskich naszemu sercu fundacji. Pomagać możemy nawet wchodząc na specjalne strony komercyjne, których właściciele przelewają pewne sumy pieniędzy na chlubny cel jako rekompensatę za kliknięcia – Na ratunek.

1% podatku

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Innym wygodnym sposobem okazywania wsparcia jest przekazywanie 1% podatku wybranej przez nas organizacji. Aby tego dokonać trzeba umieścić nazwę i unikalny numer numerologia imienia KRS danej jednostki na druku rozliczanego zeznania podatkowego. 1% jako forma czynienia dobra jest stosunkowo nowa, ale już zdążyła zdobyć rzesze sympatyków, którzy z pełną świadomością kierują cząstkę uiszczanego podatku do konkretnej fundacji. Choć 1% zdaje się być niewiele znaczącą kwotą, przekazany przez wielu ludzi czyni cuda. Jednym procentem możemy wspierać rozmaite cele: fundacje zbierające fundusze dla chorych i kalekich dzieci, organizacje wspomagające utalentowaną młodzież z niezamożnych rodzin, schroniska dla bezdomnych zwierząt czy instytucje edukacyjne.

Comments are closed.