Obsługa techniczna koncertów istotnym ogniwem tego typu eventów

Gdy wybieramy się na imprezę myślimy o różnych atrakcjach, o tym, że będzie ekstra zabawa. Każdy chce zapamiętać jakąś imprezę na dłuższy czas. Jednak by wszystko było naprawdę ekstra zabawą musi się przy tym wszystkim bardzo namęczyć obsługa techniczna imprez.

Osoby pracujące w obsłudze technicznej wiedzą, że już kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą się wszystkim zająć. Począwszy od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest we właściwy sposób rozstawiona, a kończąc na zwróceniu uwagi na montaż oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi też na nagłośnienie. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od oświetlenia i osoby od odpowiedniego nagłośnienia. Ale to wszystko nazywa się techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać zorganizowanie odpowiednich warunków osobom, które będą miały uświetnić daną imprezę. Czyli część osób tzw. technicznych musi zająć się garderobą a część cateringiem. Wszystko po prostu musi być dopięte na ostatni guzik.

Scena na koncertach

Wszystkie osoby, które idą na jakąkolwiek imprezę chciałyby się świetnie bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby dać jak najwięcej emocji ludziom, którzy zjawią się na koncercie, czy też na jakimkolwiek innym widowisku. Ale oni zdają sobie sprawę z tego jak istotne jest m.in. oświetlenie sceniczne i nagłośnienie estradowe. Bez właściwego oświetlenia nie będzie dobrego show. Tak samo bez właściwie ogarniętego nagłośnienia impreza nie będzie ciekawa. Dlatego tak istotne jest, by mieć porządną obsługę techniczną. Oczywiście część zespołów posiada swych techników, którzy jeszcze pracują nad tym by zespół świetnie brzmiał na scenie. To niesamowicie istotne, bo to pozwala na danie rzeczywiście świetnego koncertu. Tak samo, gdy mówimy o oświetleniu. Jeśli ma zostać wystawiana jakakolwiek sztuka albo koncert – potrzebne jest dopełnienie muzyki światłami to też niesamowicie istotne jest, to, jak zostaną ustawione światła i kto będzie je w trakcie koncertu obsługiwał. Więcej na

Obecnie wszystkie wystąpienia, każda impreza to istne szaleństwo. Jeżeli artysta ma ochotę rzeczywiście się wyróżnić, należy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, a to nie jest możliwe, gdy obsługa techniczna (obsługa techniczna eventów) imprez nie okaże się tak profesjonalna.

Comments are closed.