Finansowanie społecznościowe bez żadnych tajemnic.

Crowdfunding to coraz częstsza metoda na sfinansowanie kreatywnego pomysłu lub nawet rozpoczęcie działalności. Reguła działania jest prosta – trzeba zaprezentować swój projekt i obiecać drobne upominki za pomoc finansową. Jeśli osiągnie się ustalony cel, dostaje się całą zgromadzoną sumę uszczuploną o drobną prowizję. Jeśli pomysł się jednak nie powiedzie, kwoty pieniężne są zwracane fundatorom. Dotować można wszystko – nowinki w technologii, albumy zdjęć, komiksy, kolekcje odzieżowe lub grę komputerową. Najważniejszy jest ciekawy pomysł, który ma za zadanie przypaść do gustu większej ilości ludzi.

wykres
Pozytywnie rozpatrzone pomysły
Na świecie udało się już zrealizować wiele pomysłów używających tego charakteru opłacania. Duża część z nich to bardzo drogie przedsięwzięcia, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak pomysł jest dobry, to nie stanowi to większego problemu. Użytkownicy Internetu zwłaszcza upodobali sobie projekt konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która reguluje ciepłotę ciała. Na wymienione projekty zebrano za jednym razem najwyższe sumy pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Bardzo wielu muzyków wypromowało się już zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i gwarantując sobie tym samym powodzenie sprzedaży we wszystkich krajach, z użyciem portali do finansowanie społecznościowego np.: wspieram.to. W Polsce przykładem tego rodzaju postaci jest Julia Marcell, która wydała w ten sposób swoje pierwsze wydawnictwo. Później trafiła pod skrzydła znaczących firm fonograficznych.

Crowdfunding w Polsce
Crowdfunding w Polsce póki co zyskuje na popularności W kraju dostępnych jest parę portali zajmujących się tego typu finansowaniem, każdy jest skierowany na inną działalność. Można więc dotować projekty charytatywne, kulturalne i muzyczne, działają również portale ukierunkowane na bardziej kreatywne projekty. O ile jednak poza granicami Polski wielokrotnie udawało się uzyskać kwoty przekraczające milion dolarów, o tyle tak wielkie przedsięwzięcia nie były jeszcze dotowane w kraju.

Pewnie miałbyś ochotę przejrzeć komentarz z www (http://www.koneser.eu/restauracje-bary/bary/)? Jeśli tak, to fantastycznie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę napisać nam swą opinią.

Comments are closed.