Categories

Archive

Sprzęt turystyczny – dlaczego nie warto na nim oszczędzać? Parę słów o tym, jak zdecydować się na buty, plecak oraz namiot

Masz w planach daleki wyjazd? Biwak? Wypad w góry? W takim razie przymusowo musisz zaopatrzyć się w pewny sprzęt. Buty, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być byle jakie przedmioty. Nie chcesz przecież chyba, by któraś z tych rzeczy raptem rozleciała Ci się na pustkowiu, kiedy do najbliższego sklepu czy na najbliższy przystanek będziesz miał chociażby parę km, a pogoda niespodziewanie będzie się psuć?

Read more ›

Categories

Sklep, gdzie dobrze pójść

Gdy ruszamy w jakąś podróż i ma być to prawdziwy turystyczny wypad, to musimy zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. A możemy znaleźć je w sklepach turystycznych. Każdy turysta musi wiedzieć, co okaże się konieczne w jego wypadzie, ale musi też wiedzieć, że czasem podpowiedź od osoby pracującej w takim miejscu może okazać się przydatna.

Read more ›

Categories

Plecak: niezbędne wyposażenie każdego turysty , który uda się na górski szlak

Wśród stworzonych z myślą o górskich wędrówkach akcesoriów plecak jest jednym z bardziej istotnych. Górskie wędrówki to bez wątpienia konieczność posiadania nie tylko plecaka, ale w wielu wypadkach również rozmaitych akcesoriów, które są potrzebne przy biwaku w górach. Jakiego rodzaju akcesoria są nam potrzebne poza plecakiem? Jak kupować plecak? Read more ›

Categories

Czas wolny nad polskim morzem jest interesującym przeżyciem

Jak co roku powinniśmy dokonać wyboru gdzie spędzić wakacje. Wartą uwagi propozycją jest zaplanowanie urlopu na Mierzei Wiślanej w gminie Stegna.
Olsztyn
Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli szukasz szerokich, piaszczystych plaż pełnych bursztynów,bliskości rzek i morza; miejsc do uprawiania wakacyjnych sportów wodnych tj. kajakarstwo czy łowienia ryb niepowtarzalnym rejonem jest gmina Stegna.

Read more ›

Categories
Tags

Porady, o czym pamiętać, wybierając się na biwak.

Planując wyprawę na łono natury, przykładowo na obóz, pod namioty czy na biwak, należy pamiętać o kilku istotnych przedmiotach a także zrobić drobne, ale niezbędne zakupy. Dobrze udać się do specjalistycznego sklepu, w jakim to nabędziemy wszelkie niezbędne rzeczy. Można w nim też liczyć na rzeczową pomoc sprzedawcy, który na pewno poradzi nam, co będzie nam najbardziej potrzebne, a bez czego wszelako możemy się obejść. Taki sklep turystyczny występuje w niejednym większym mieście, jednak jeżeli nie posiadamy do niego dostępu na miejscu, to bez problemu tego rodzaju sklepy odnajdziemy w sieci.

Read more ›

Categories