Categories

Archive

Znaczek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, jak się prezentuje i co trzeba zrobić by go otrzymać

Być harcerzem to przestrzegać określonych zasad. To nie jest tak, że wszyscy mogą dostać harcerski krzyż. Musimy na niego w pewien sposób zasłużyć, bo bycie harcerzem, to życiowa postawa, która pozwala na ukształtowanie swoistego kręgosłupa moralnego. Jeśli, zależy nam na tym żeby nasze dziecko nauczyło się bycia odpowiedzialnym, to dobrze zapisać malucha na początek do grupy zuchów, a później dziecko samo będzie mogło zdecydować, czy wciąż chce uczestniczyć w zbiórkach już, w roli harcerza.

Read more ›

Categories

Pielęgnowane od dawna tradycje harcerskie nadal są żywe i przekazywane kolejnym generacjom

Bardzo dużo ludzi uwielbiających turystykę pieszą było dawniej związanych z harcerstwem. Dzisiaj jako dojrzali ludzie chcą zaszczepić własną pasję do wędrowania w swoich pociechach. Zabierają je w Bieszczady lub w Tatry i pokazują miejsca, które odkrywali, gdy byli młodsi.

Read more ›

Categories

Wybieramy się na do lasu

Często, gdy posiadamy wolny czas decydujemy się wyruszyć w jakąś podróż. Jeżeli wybieramy się do innego kraju do hotelu, to niemal wszystko, co weźmiemy z mieszkania, jeżeli chodzi o ubrania w jakiś sposób się sprawdzi. Ogółem zawsze będzie można wybrać się do jakiegoś sklepu i kupić jakieś bluzki z danego miejsca, na pamiątkę i oczywiście, że czulibyśmy się dobrze.

Read more ›

Categories