Categories

Archive

Najlepszy sklep górski we Wrocławiu

Jeśli naszą pasją jest chodzenie po górach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć odpowiednio dobrany sprzęt, który zagwarantuje nam wygodę i bezpieczeństwo w trakcie wyjazdów. Sprawdzony sklep górski jest w takim przypadku bezcenny. Ostatnio, o wiele zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy tracą życie na szlakach, ponieważ wychodzą w góry bez przygotowania. To nie warunki pogodowe i trudność szlaku są powodami wypadków. To ludzka głupota.

Read more ›

Mamy w naszym kraju niezliczoną ilość ślicznych zakątków!

Czy nasz kraj jest najpiękniejszym miejscem na Ziemi? Całkowicie obiektywnie to nie można odpowiedzieć na takie pytanie. Zapewne w rankingach najatrakcyjniejszych państw nas zasadniczo nie ma: nie można się oszukiwać, nasza architektura znacznie odbiega od chociażby włoskiej. Jednak i tak Polska to takie miejsce, które jest pod bardzo wieloma względami godne zainteresowanie. Szanujmy własną ojczyznę, no czy tak naprawdę mamy inne wyjście? Zacznijmy tekst od małego zalecenia: warto jak najszybciej szukać mapy pomorze – ładne mamy to morze…

Read more ›

Categories

Jakie kraje na mapie są godne uwagi?

Na początku wymieńmy Turcję – to taki kraj, który jest przepełniony kontrastami. Szczególnie w ostatnich latach są one sporo bardziej zauważalne: głównie z tego powodu, że Turcja bardzo szybko rozwija się gospodarczo, lecz przy tym jest coraz bardziej konserwatywnym społeczeństwem. Nieco to dziwne, lecz nie możemy zapominać, iż Turcja przez wiele lat była świeckim krajem, liberalnym pod względem obyczajowym. Niech zatem interesują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto na obszarze Turcji to tylko miły początek. Pysznego kebaba!

Read more ›

Categories

W jaki sposób przygotować się do wycieczki własnym środkiem transportu?

Nadciąga lato, czas, w którym zdecydowana większość z nas stara się wybrać chociażby na kilkudniową wycieczkę do dowolnego interesującego miejsca. Ciężko jednak jest się temu dziwić, bowiem w końcu jest to rewelacyjny sposób na wykorzystanie swego wolnego czasu i przynajmniej krótkie oderwanie się od całej swojej rzeczywistości.

Read more ›

Categories