Categories

Archive

Najlepsze buty górskie we Wrocławiu

Jeśli naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń powinniśmy mieć dobrze dopasowany sprzęt, który zapewni nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w czasie wypraw. Każdy sprawdzony sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, ponieważ wybierają się na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Read more ›

Wojaże z dzieckiem

Niektóre osoby uwielbiające wycieczki postanawiają z nich zrezygnować, bo rodzi się dziecko. Wiadomo, że jak się gdzieś człowiek z maluchem wybiera, to trzeba spakować bardzo dużo rzeczy, a to nie jest łatwe. Ale wystarczy zakupić odpowiedni sprzęt do podróżowania i będzie faktycznie prosto i przyjemnie. Wystarczy spojrzeć na turystyczne wózki dziecięce, to wybór rzeczywiście jest spory.
I co najistotniejsze te wózki naprawdę są przystosowane do tego, żeby na przykład chodzić niektórymi szlakami przykładowo w górach jak również wybierać się na faktycznie długie trasy z dzieckiem nawet w okolicy, gdzie mieszkamy, na co dzień.

Read more ›

Categories

Spływy kajakowe

Aktywny sposób spędzania wolnego czasu właściwy jest w największym stopniu dla osób prowadzących siedzący tryb życia, czyli pracujących w biurach, w urzędach itp. Taka forma wypoczynku pozwala im na zregenerowanie sił oraz utrzymanie kondycji fizycznej. Odwrotnie sytuacja wygląda u ludzi pracujących fizycznie – potrzebują oni wypoczynku biernego. Jedną z form takiego spędzania czasu są spływy kajakowe. Ich popularność widoczna jest w Internecie, gdzie coraz częściej i chętniej wpisywane są frazy w rodzaju „wypożyczalnia kajaków Pilica”, „spływy kajakowe Polska” i inne.

Read more ›

Categories