Categories

Archive

Roztocze – cudowne obszary na rodzinne wczasy

Roztocze to rejon znajdujący się na pograniczu Polski i Ukrainy i wyróżniający się nadzwyczaj urozmaiconą rzeźbą terenu. Fantastycznie współgrają tu ze sobą łagodne wzniesienia, bajkowe parowy i jary, barwne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród cudnego pejzażu znakomicie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu niegdyś przedstawicielach rozmaitych kultur.

Read more ›

Categories

Warto zobaczyć kamienice na Placu Zamkowym we Wrocławiu

Wrocław to nierzadko pomijany obszar naszego kraju. Wrocławiu od paręnastu lat prężnie się rozwija i zapewnia urlopowiczom coraz więcej atrakcji, jakie ubogaca ciekawa architektura. Zobaczcie, jakie miejsca sugerujemy zobaczyć we Wrocławiu! Zaczniemy dość klasycznie, od Starówki. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce magiczne.Odnowione kamienice, wąskie, klimatyczne ulice sprawiają, że Stare Miasto we Wrocławiu jest obecnie jednym z piękniejszych w Polsce. Niemniej jednak w trakcie spaceru polecamy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych zabytków Starego Miasta.

Read more ›

Categories

Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym musisz zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, odwiedzamy kolejne stolice i niewielkie miasteczka, które nas zauroczą, przeniosą w czasie bądź pozwolą na moment odizolować się od codzienności. Równocześnie zapominamy jak dużo do zaproponowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie atrakcyjna zabudowa łączy się z kojącą przyrodą.

Read more ›

Categories

Region Kaszuby – dlaczego warto tam się wybrać

Kaszuby są takim regionem naszego kraju, który w kontekście turystycznym przez długie lata był niezauważalny. W ostatnim czasie władze tamtego regionu robią wszystko, ażeby pokazać uroki tego miejsca. Trzeba przyznać, że robią to bardzo efektywnie, albowiem Kaszuby zaczęły przyciągać rzesze turystów z Polski. Warto tutaj przyjechać z kilku powodów. Każdy zakątek tegoż regionu może oczarować nas swoimi bajkowymi pejzażami.

Read more ›

Categories