Categories

Archive

Poznań – wyjątkowe miejsce, w którym musisz zostać na kilka dni

Podróżując po świecie, zwiedzamy kolejne stolice i małe miejscowości, które nas zachwycą, przeniosą w czasie bądź pozwolą na moment odciąć się od codzienności. Równocześnie zapominamy jak wiele do zaoferowania mają polskie miasta. Jednym z nich jest Poznań, gdzie ciekawa architektura łączy się z kojącą przyrodą.

Read more ›

Categories

Białystok na weekend. Co robić? Gdzie się rozerwać?

Czy podlaski Białystok jest miastem, które wśród polskich podróżnych jest popularne? Definitywnie nie! Jednakże ogólnie stolica Podlasia to całkiem interesujące miasto, może na obszarze Białego nie znajdzie się tylu zabytków co w choćby Wrocławiu, ale zakładanie, że Białystok jest najzupełniej do niczego jest głupie.

Read more ›

Categories

Roztocze – cudowne obszary na rodzinne wczasy

Roztocze to rejon leżący na pograniczu Polski i Ukrainy i wyróżniający się wyjątkowo urozmaiconą rzeźbą terenu. Wspaniale współgrają tutaj ze sobą niestrome wzniesienia, bajkowe parowy i jary, śliczne rzeki i bukowo – jodłowe lasy. Wśród urokliwego pejzażu rewelacyjnie prezentują się zabytki będące pamiątką po mieszkających tu dawniej przedstawicielach różnych kultur.

Read more ›

Categories

Region Kaszuby – dlaczego warto tam się wybrać

Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu turystycznego przez wiele lat był niedoceniony. W ostatnim czasie władze regionu kaszubskiego robią wiele, ażeby pokazać uroki tegoż miejsca. Należy przyznać, że robią to coraz lepiej, albowiem Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze globtroterów z Polski. Warto tu przyjeżdżać z kilku powodów. Każdy najmniejszy zakątek tego regionu jest w stanie urzec nas swymi cudownymi pejzażami.

Read more ›

Categories

Warto zobaczyć kamienice na Placu Zamkowym we Wrocławiu

Wrocław to często pomijany obręb naszej ojczyzny. Wrocławiu od kilkunastu lat prężnie się rozwija i zapewnia gościom coraz to więcej atrakcji, jakie wzbogaca atrakcyjna architektura. Zobaczcie, jakie miejsca rekomendujemy zobaczyć we Wrocławiu. Zaczniemy dosyć tradycyjnie, od Starówki. Stare Miasto we Wrocławiu to miejsce magiczne.Odnowione kamienice, wąskie, klimatyczne ulice powodują, że Stare Miasto we Wrocławiu jest współcześnie jednym z najpiękniejszych w naszej ojczyźnie. Jednakże w trakcie spaceru zalecamy kierować spojrzenia na parę najistotniejszych zabytków Starego Miasta.

Read more ›

Categories