Categories

Archive

O czym należy myśleć rozpoczynając przygodę ze sportem?

Sport w życiu każdego z nas powinien pojawiać się co najmniej raz na dwa tygodnie. Ciągłe znużenie, zapadanie na infekcje i utrzymująca się chandra mogą wynikać z zbyt małej ilości tlenu w organizmie i siedzącego trybu życia. Tylko ruch i zmiana diety jest w stanie poprawić nasz komfort życia.

Read more ›

Categories

Czas ferii zimowych to zwłaszcza zabawa na stokach narciarskich

Moda na sporty zimowe nadciągnęła do naszego państwa stosunkowo niedawno i natychmiast porwała serca wielu ludzi. Jest to wspaniały sposób na spędzenie zimy dynamicznie i energicznie. W czasie ferii mnóstwo osób wyszukuje ofert wyjazdów właśnie na stoki narciarskie, by wykorzystać ten okres jak najlepiej i doskonalić swoje zdolności zjeżdżania na nartach bądź desce. Tak samo jedna jak i druga dyscyplina ma swych zwolenników, którzy na ciekawszych stokach zdecydowanie przedstawiają swoje zręczności.

Read more ›

Categories

W sytuacji, jeżeli zamierzasz spędzić urlop na obozie w lesie albo w górach, powinieneś się do tego odpowiednio przyszykować

Coraz liczniejsza grupa osób decyduje się spędzać czas na świeżym powietrzu, planując sobie odpoczynek. Uczestniczą w różnych obozach oraz zlotach, na których spotykają się miłośnicy rozrywek outdoorowych. Powinno się pomyśleć o tym, że do takich spotkań i wypraw trzeba się właściwie przyszykować, w równym stopniu pod kątem odzieży, jak też akcesoriów. Wszystko co w tego rodzaju wyprawach okazuje się konieczne, odnajdziemy w sklepach z militariami, jak również w niektórych sklepikach sportowych.

Read more ›

Categories

Sztuka prania – wskazówki

Poprawne czyszczenie konfekcji, pomimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada kunsztem. Ze względu na powtarzalną naturę tejże pracy, czasami zapominamy o ważnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, zaczynając od sortowania, a skończywszy na poprawnej pielęgnacji pralki. Poniżej porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

Read more ›

Categories

Co kupić na wyprawę w góry?

Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo istotne – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe zmniejszenie się temperatury w górach są nierzadkie. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się groźnie skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Read more ›