Categories

Archive

W sytuacji, jeżeli zamierzasz spędzić urlop na obozie w lesie albo w górach, powinieneś się do tego odpowiednio przyszykować

Coraz liczniejsza grupa osób decyduje się spędzać czas na świeżym powietrzu, planując sobie odpoczynek. Uczestniczą w różnych obozach oraz zlotach, na których spotykają się miłośnicy rozrywek outdoorowych. Powinno się pomyśleć o tym, że do takich spotkań i wypraw trzeba się właściwie przyszykować, w równym stopniu pod kątem odzieży, jak też akcesoriów. Wszystko co w tego rodzaju wyprawach okazuje się konieczne, odnajdziemy w sklepach z militariami, jak również w niektórych sklepikach sportowych.

Read more ›

Categories

Czas ferii zimowych to zwłaszcza zabawa na stokach narciarskich

Moda na sporty zimowe przyszła do naszego kraju relatywnie niedawno i od razu zachwyciła serca mnóstwa osób. Jest to perfekcyjny sposób na spędzenie zimy aktywnie i energicznie. W czasie ferii dużo ludzi poszukuje ofert podróży właśnie na stoki narciarskie, żeby wykorzystać ten okres jak najlepiej i ulepszać swoje zdolności jazdy na nartach czy też desce. Zarówno jedna jak i druga dyscyplina ma swych zwolenników, którzy na ciekawszych stokach brawurowo przedstawiają swoje zręczności.

Read more ›

Categories

Sztuka prania – wskazówki

Poprawne czyszczenie konfekcji, pomimo iż wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada kunsztem. Ze względu na powtarzalną naturę tejże pracy, czasami zapominamy o ważnych detalach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym z etapów, zaczynając od sortowania, a skończywszy na poprawnej pielęgnacji pralki. Poniżej porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.

Read more ›

Categories

Co kupić na wyprawę w góry?

Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo istotne – zmienna i kapryśna pogoda, nagłe zmniejszenie się temperatury w górach są nierzadkie. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa metoda spędzania wolnego czasu, to może się groźnie skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki górskie i odzież to następna rzecz.

Read more ›

Śpiwory powinny zapewniać ciepło

Śpiwory mogą być w przeróżnej grubości

Gdy udajemy się na biwak, musimy okazać się przygotowani na to, że będziemy potrzebować paru niezbędnych przedmiotów, bez których taki wyjazd nie ma możliwości się udać. Przez to w pierwszej chwili musimy spojrzeć na śpiwory oraz zdecydować, które z nich okażą się dla nas dobre. Możemy wybrać takie, które będą rozpinane na calutkiej długości, zatem łatwiej będzie się w nie wchodziło, a w razie konieczności, będziemy mogli z nich zrobić pojedyncze, wielkie przykrycie, lecz mamy szansę kupić również takie, które wcale nie okazują się być rozpinane oraz wówczas przypominają własnym kształtem taką mumię. Poza tym wyróżniają się one pomiędzy sobą grubością, więc musimy się namyślić, czy będziemy potrzebowali taki, który będzie nas ogrzewał, czy wystarczy cienki, ponieważ noce powinny być ciepłe.

Read more ›

Categories